Olympiády a súťaže

Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda v anglickom jazyku je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl,v ktorej majú preukázať vedomosti a zručnosti v tomto cudzom jazyku. Hodnotí sa niekoľko oblastí: slovná zásoba, gramatika, čítanie a porozumenie neznámeho textu, počúvanie a porozumenie, práca s obrázkom a voľný rozhovor.

Žiaci 7. až 9. ročníka sa 14. novembra 2023 zúčastnili písomnej časti školského kola olympiády v anglickom jazyku. Súťažili v dvoch kategóriách. U starších žiakov boli úspešní 2 žiaci, ktorí dosiahli v písomnej časti rovnaký počet bodov. Preto bola ústna časť zaujímavá a bojovalo sa o prvenstvo. Nakoniec sa víťazom a úspešným riešiteľom stal Michal Škoda (9. trieda), ktorý postupuje do okresného kola. Gratulujeme aj Matúšovi Gálusovi, ktorý prehral až v ústnej časti o 2 body. Z nižšej kategórie nebol žiadny žiak úspešný. Ďakujeme všetkým žiakov, ktorí nabrali odvahu, obetovali svoj voľný čas a popasovali sa s ťažkými úlohami. (E. Mendelová)