Posledný septembrový týždeň sme si ho pripomenuli aj my reláciou v školskom rozhlase. Žiaci si vypočuli niečo o histórií a vzniku eura ako platidla, v ktorých členských krajinách eurozóny sa používa, jeho výhody a nevýhody pre nás.
Deti z druhého ročníka na hodine angličtiny počítali do 10, hovorili farby a vytvorili platidlá. Najpopulárnejšia bola hodnota 10. Naučili sa nový pojem: money – peniaze.
Tretiaci riešili tajničku z písmen, pomocou ktorých zostavovali slová, pojmy týkajúce sa peňazí, banky, mincí...Z peňaženky vyberali reálne bankovky a mince a po anglicky ich pomenovávali. Naučili sa dve nové slová pri zvislom a vodorovnom vypĺňaní slov do tajničky: down, across.
Štvrtáci poňali deň tematicky. Na slovenskom jazyku im pani učiteľka nadiktovala slová, ktoré napísali na tabuľu. Do zošitov ich prepísali podľa abecedy (banka, bankovka, bankomat, cent, euro, karta, minca, sporenie, účet). Spoločne si to skontrolovali. Potom sa o nich porozprávali, nahlas ich prečítali. Na matematike riešili slovné úlohy a úlohy v pracovnom zošite týkajúce sa premeny centov na eurá a opačne. Na informatike pracovali s klávesnicou, textom v programe EclipseCrossword a interaktívnou tabuľou.
Siedmaci a ôsmaci na hudobnej výchove hľadali a počúvali melódie, piesne obsahujúce slovo peniaze v slovenskom a anglickom jazyku, vypĺňali anketu o vzniku a histórii eura.
Pozrite si fotografie v galérii Deň eura 2020. (K. Lukáčová)